Disminacioni-Eksplotacioni

Ovaj radni paket obuhvata aktivnosti vezane za distribuciju rezultata projekata kao I dugoročnu primenu istih. Proces distribucije rezultata projekta odivjaće se u skladu sa planom disiminacije koji će biti pripremljen od strane PC i prilagođen kapacitetima svakog partnera. Rezultati projekta biće predstavljeni učenicima srednjih škola i budućim studentima kroz različite promotivne aktivnosti direktnog kontakta. Takođe, diseminacija rezultata projekta će se vršiti korišćenjem svih dostupnih Internet komunikacionih kanala: veb stranice, e platforme znanja, portala, društvenih mreža, podcastovi itd.) Ovo će omogućiti podizanje svesti dopiranjem do svih relevantnih zainteresovanih strana i potencijalnih korisnika, kao i pribavljanje najšire moguće podrške. U isto vreme, e-publikacije i onlajn izvori će obezbediti da se rezultati projekta distribuiraju nakon trajanja projekta. Ovaj radni paket takođe uključuje postavljanje i administriranje vizuelnog identiteta projekta – uključujući logo projekta, onlajn identitet i veb stranicu. Sa stanovišta eksploatacije rezultata projekt pored redovnog nastavnog procesa poseban focus će se staviti na podsticanje i unapredjenje kapaciteta studentskih i nastavničkih mobilnosti, izmedju ove tri ustanove kao i PI partnera, koje će imati za cilj sticanje univerzalnih kvalifikacija u oblasti zelene energije, kroz unaprednjenje znanja u kombinaciji sa digitalnim alatima, kako u radu tako i u učenju. Dalje, kreiranjem e platforme znanja koja treba da obezbedi stalnu sinergiju rezultata projekata sa svim ciljnim grupama sa jedne strane i sinergiju partnera I donosioca odluka sa druge strane. Proces disminacije biće zasnovan i na intezivnoj digitalnoj kampanji usmerenoj kako na zemlje partnere u projektu tako I na region uopšte. Svaki segment digitalne kampanje, biće deo velikog sistema koji će dopirati do najširih ciljnih grupa. Razvoj zelenog otiska ustanova, predstavlja novu dimenziju u disiminaciji rezultata projekta. 

Planirane aktivnosti u okviru ovog radngo paketa su:

A.4.1. Promocije i kampanje namenjene studentima i profesorima i profesionalcima, Izrada i održavanje web stranice SEO/SEM

A.4.2 Pomocija studentskih mobilnosti

A.4.3 Promocija e platforme i realizacija LLL kurseva

A.4.4 Razvoj i implementacija zelenog otiska ustanova I projekta

 

Adresa

Aleksandara Medvedeva 20, Nis
+018 588211
info@akademijanis.edu.rs

Finansirano od

Digitalizacija u sektoru obnovljivih izvora omogućava:

Praćenje i upravljanje proizvodnjom: Digitalne tehnologije omogućavaju kontinuirano praćenje proizvodnje iz obnovljivih izvora, kao što su solarni paneli i vetroelektrane. Senzori i pametni uređaji mogu prikupljati podatke o proizvodnji energije u realnom vremenu, omogućavajući efikasnije upravljanje i optimizaciju proizvodnog kapaciteta.

Napredna analitika podataka: Analitika podataka i veštačka inteligencija mogu se primeniti za analizu velikih količina podataka iz obnovljivih izvora energije. Ove tehnologije mogu identifikovati obrasce u proizvodnji energije, predviđati proizvodnju na osnovu vremenskih uslova i drugih faktora, što pomaže u boljem planiranju i upravljanju energetskim resursima.

Mikrogrids i decentralizacija: Digitalizacija omogućava formiranje mikromreža koje koriste obnovljive izvore energije za lokalne potrebe. Ovi sistemi mogu biti decentralizovani i omogućiti nezavisno snabdevanje energijom manjih zajednica, industrijskih postrojenja ili ruralnih područja.

Internet stvari (IoT) i pametne tehnologije: Integracija IoT uređaja i pametnih tehnologija u obnovljive izvore energije omogućava automatizaciju i daljinsko upravljanje proizvodnim sistemima. Ovo povećava efikasnost i pouzdanost, omogućavajući proizvođačima da reaguju na promenljive uslove i povećaju iskoristivost energije.

Blockchain tehnologija: Korišćenje blockchain tehnologije može omogućiti transparentnu i sigurnu razmenu energije između različitih aktera u sektoru obnovljivih izvora. Ova tehnologija može podržati tržišne modele peer-to-peer trgovine energijom između proizvođača i potrošača.

Integracija sa pametnim mrežama: Obnovljivi izvori energije mogu biti integrisani u pametne mreže (Smart Grids) kako bi se bolje upravljalo i distribuiralo proizvedenu energiju. Ovo povećava stabilnost i fleksibilnost energetskog sistema, posebno s obzirom na promenljivu prirodu proizvodnje iz obnovljivih izvora.

Digitalizacija u sektoru obnovljivih izvora energije pruža brojne prednosti, uključujući povećanu efikasnost, smanjenje emisija gasova staklene bašte i veću održivost energetskog sektora. Ove tehnologije igraju ključnu ulogu u tranziciji ka čistijoj i održivijoj energetskoj budućnosti.

This will close in 0 seconds