Implementacioni paket

U okviru ovog radnog paketa, obaviće se implementacije rezultata postignutih u okviru WP2. Ovaj radni paket obuhvata aktivnosti vezane za usvajanje i prezentaciju inoviranih sadržaja. Rezultat će biti usvojeni inovirani sadržaji iz oblasti zaštite životne sredine. Takođe, ovaj radni paket obuhvata aktivnosti koje se odnose na implementaciju razvijenih sadržaja predmeta i tema u nastavne planove i programe master studija, kao i implementaciju unapredjenog modela za on line učenje. Ovim radnim paketom će se razviti novi model za studentske mobilnosti,usaglašen prema komplementarnosti sva tri studijska programa PE, a naročito u skladu sa inoviranim programskim sadržajima. U okviru ovog paketa, realizovaće se aktivnosti na implementaciji LLL kurseva, pri čemu će se pažnja posvetiti posebeno interakciji medju partnerima PE i PI. Cilj ovog radnog paketa jeste stvaranje svih pravnih i tehničkih uslova za ostvarivanje ciljeva projekta Greenes. Planirane aktivnosti u okviru ovog radnog paketa su:

A3.1.Usvanja inovrinaih sadržaja predmeta

A3.2.Usvajanje sadržaja LLL kurseva

A3.3.Upis studenata.

A3.4 Pokretanje e platforme znanja

Adresa

Aleksandara Medvedeva 20, Nis
+018 588211
info@akademijanis.edu.rs

Finansirano od

Digitalizacija u sektoru obnovljivih izvora omogućava:

Praćenje i upravljanje proizvodnjom: Digitalne tehnologije omogućavaju kontinuirano praćenje proizvodnje iz obnovljivih izvora, kao što su solarni paneli i vetroelektrane. Senzori i pametni uređaji mogu prikupljati podatke o proizvodnji energije u realnom vremenu, omogućavajući efikasnije upravljanje i optimizaciju proizvodnog kapaciteta.

Napredna analitika podataka: Analitika podataka i veštačka inteligencija mogu se primeniti za analizu velikih količina podataka iz obnovljivih izvora energije. Ove tehnologije mogu identifikovati obrasce u proizvodnji energije, predviđati proizvodnju na osnovu vremenskih uslova i drugih faktora, što pomaže u boljem planiranju i upravljanju energetskim resursima.

Mikrogrids i decentralizacija: Digitalizacija omogućava formiranje mikromreža koje koriste obnovljive izvore energije za lokalne potrebe. Ovi sistemi mogu biti decentralizovani i omogućiti nezavisno snabdevanje energijom manjih zajednica, industrijskih postrojenja ili ruralnih područja.

Internet stvari (IoT) i pametne tehnologije: Integracija IoT uređaja i pametnih tehnologija u obnovljive izvore energije omogućava automatizaciju i daljinsko upravljanje proizvodnim sistemima. Ovo povećava efikasnost i pouzdanost, omogućavajući proizvođačima da reaguju na promenljive uslove i povećaju iskoristivost energije.

Blockchain tehnologija: Korišćenje blockchain tehnologije može omogućiti transparentnu i sigurnu razmenu energije između različitih aktera u sektoru obnovljivih izvora. Ova tehnologija može podržati tržišne modele peer-to-peer trgovine energijom između proizvođača i potrošača.

Integracija sa pametnim mrežama: Obnovljivi izvori energije mogu biti integrisani u pametne mreže (Smart Grids) kako bi se bolje upravljalo i distribuiralo proizvedenu energiju. Ovo povećava stabilnost i fleksibilnost energetskog sistema, posebno s obzirom na promenljivu prirodu proizvodnje iz obnovljivih izvora.

Digitalizacija u sektoru obnovljivih izvora energije pruža brojne prednosti, uključujući povećanu efikasnost, smanjenje emisija gasova staklene bašte i veću održivost energetskog sektora. Ove tehnologije igraju ključnu ulogu u tranziciji ka čistijoj i održivijoj energetskoj budućnosti.

This will close in 0 seconds